Knihy, knihy, knihy- 47.díl

29. března 2014 v 8:20 | Milenne |  Knihy, knihy, knihy
A další z edice, tentokrát mnohem lepší díl! :3


Nový měsíc

Nový měsíc
Autorka: Stephenie Meyer
Díl: 2
Edice: Stmívání
Nakladatelství: Egmont
Cena: 349,-
Počet stran: 464
Anotace: Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají.
****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Isabella
V druhém dílu je mnohem znatelnější postup při psaní autorky. Autorčino psaní je lepší, řekla bych, že o hodně, tím pádem se i dost mění postavy. Jako třeba Bella. V tomto díle na ni čeká hodně zklamání, smutku a samoty- je až téměř zázrak, že ta samá dívka v první knize je ta v druhém díle. Neuvěřitelná změna zapříčiněná odchodem jejího "milovaného" jí změní. Bella se stane silnější, odolnější a odvážnější, ačkoliv trpí nočnými můrami a kvůli Edwardovi má na srdci velkou ránu. Také se spřátelí s Jacobem, ten se v prvním díle ukázal jen letmo, tady se stává nezbytnou součástí knihy. Nejnapínavější část kromě konce, který je jak jinak než příšerně akční, napínavý a tajemný, je část, kdy Bella přemýšlí nad tím, co je Jakob zač. to odhalení je velmi dobře zpracované a soudím si tvrdit, že Bellu nyní autorka promyslela velmi dobře, moc se jí o povedlo!
2. Jacob
Jako druhou postavu jsem si tentokrát vybrala Jacoba místo Edwarda, ti dva si jakoby prohodili role. Edward odešel, Jacob přišel. Jacob i stejně jako Edward má své tajemství o tom, co je zač- to odhalení mě naprosto dorazilo, to musím autorce uznat jako velké plus, protože nic takového jsem nečekala. Jisté náznaky tam sice byly, ale člověka by nenapadlo, že by Jacob byl…S jeho postavou si také autorka dobře pohrála, je vidět, jak se Bella s ním proplétá, jejich životy se neustále soustřeďují kolem sebe, ale pro Jacoba to bohužel dobře nedopadne. Ať tak nebo tak, myslím si, že ti dva nejsou zas tak odlišní. Možná se sobě podobají víc, než si myslí- byl to záměr nebo úmysl autorky? Netuším, každopádně si soudím tvrdit, že bez Jacoba by Nový měsíc nebyl tak skvělý, stejně jako Bella, i on je nesdílnou součástí Stmívání a bez těch dvou by to nebylo ono!
Děj a ohledně něj:
Kniha začíná velmi slibně, nejdříve to vypadalo jako kniha se šťastným dějem, vše se brzy změnilo. Bella měla narozeniny, oslavila je u Cullenů doma a přitom se stalo něco, co naprosto zvrátilo děj celé knihy, Edwardův bratr Jasper ji napadl. Ne nijak brutálně, ale způsobilo to to, že si o ní začal dělat Edward starosti a jednou prostě…naposledy se s ní rozloučil v lese. Bella odloučení brala těžce, stávala se závislou na nebezpečí, adrenalinových spotrech a Jacobovi. Pokaždé, když byla s ním, na tu velkou ránu na srdci, co jí Edward zanechal zapomněla. Trávila s ním hodně času než se s ním začalo něco dít. A ukázalo se, že má i Jacob své tajemství, podobné jako Edward. Nejlepší z celé knihy je jako předtím konec, Bella se s Edwardovou sestrou Alice vydává do Itálie, aby Edwarda zachránila. A nakonec se stane něco, co dozajista ovlivní její život i průběh celé tetralogie.
Děj této knihy je naprosto dokonalý, mně se moc líbí a re-reading ho ještě v mých očích vyzdvihl. Sice jsou upíři celkem opakované téma, ale myslím, že Stmívání stojí za přečtení i když nemáte rádi hlavní hrdinku. Někdo může mít jiný názor, jenomže to je jiná věc. Každý má na Stmívání svůj názor a u mě tomu je takto!
Shrnuto- hodnocení níže vše vysvětluje.
****
Hodnocení knihy: 9,5/10 (Mnohem lepší druhý díl mi naprosto vytřel zrak!)
Hodnocení obálky: 5/5 (Je originální, zajímavá…nemám tomu co vyčíst.)
Ukázka: K přečtení ZDE.

Poslední slova adminky: Následné pokračování je rozhodně lepší než první díl, sečteno a podtrženo se mi líbil mnohem více!

Psána pro web databázeknih.cz

Knihu najdete ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 29. března 2014 v 10:14 | Reagovat

Jo dvojka byla skvělá, možná proto, že tam byl Jacob, můj favorit :-D  :-D Taky se mi líbil mnohem víc než jednička :-)  :-) Úžasná recenze :-)  :-)

2 Lory Lory | Web | 29. března 2014 v 20:03 | Reagovat

Dvojku nemám ráda, je to deprimující XD

3 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 29. března 2014 v 21:10 | Reagovat

knihu jsem nečetla, jen viděla film. v filmovém zpracování se mi osobně nový měsíc moc nelíbil. Ale uvažuju, že si dvojku knižně přečtu:)

4 Kate Kate | E-mail | Web | 30. března 2014 v 16:44 | Reagovat

Já už to četla dávno, takže si moc nepamatuju, který díl byl jaký, ale i tak, na to, jak mi ty filmy teď lezou na nerv y knihy nejsou fakt vůbec špatné. :) Akorát poslední díl - to rozdělení na dvě části - mi vadilo strašně!
Ale zase je pravda, že jsem se i dost nasmála. :)
Budu si ty knihy muset zase přečíst.

5 Angela Angela | Web | 30. března 2014 v 18:41 | Reagovat

Celou edici jsem četla docela dávno, už si moc nepamatuji, jak se mi tento díl líbil, ale určitě mám knihy radši než filmy. :-)

6 Ilía Ilía | E-mail | Web | 2. dubna 2014 v 8:02 | Reagovat

Mně tenhle díl zas připadal strašně nudný. Nejhorší ze série. Nevím. Bella byla taková... divná. Prostě... nevím jak to mám říct. Zkrátka ji nemám ráda. To je celé :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama