Knihy, knihy, knihy- 42.díl

25. března 2014 v 19:29 | Milenne |  Knihy, knihy, knihy
Tak a poslední recenze sepsána! :)
Čas na to, nabalit si další úkoly! :D (Jako psát Sv, Jeskyni, Hmni...d a hlavně Recenze! :D)


Upíří deníky- Ohrožení

Největší obrázek výrobku Upíří deníky – Ohrožení

Autorka: L.J.Smith
Díl: 13
Edice: Upíří deníky
Nakladatelství: Fragment
Cena: 212,- (249,- ve Fragmentu)
Počet stran: 384
Anotace: Nový školní rok na univerzitě začíná pro Elenu opravdu skvěle - život se Stefanem je krásnější než kdy dřív, všechny své přátele má kolem sebe a vypadá to, že i Damon se konečně změnil. Když se však začnou z kampusu školy ztrácet studenti, rychle se šíří panika. Všichni včetně Eleny jsou ve velkém nebezpečí. Podaří se jim ochránit jeden druhého? Zlo je všudypřítomné a může zaútočit odkudkoli a na kohokoli...
****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Elena
Nyní se Elena celkem dost změnila, spolu s všemi odešla na vysokou školu do sousedního státu a konečně jaksi vyspěla. Povahově sice žádná velká změna neproběhla, ale psychická síla se rozhodně zvětšila. Okolo celého děje je tak trochu nedůvěřivá, možná kvůli Zanderovi, ale jinak jí to rozhodně pálí, přijde na spoustu věcí, co se týče její rodiny a hlavně spolku Vitale…raději nebudu spoilerovat a zaměřím se na Elenu. Jestli jsem si myslela, že se její chování nějak změnilo či spíše ona změnila, mýlila jsem se, v tomto díle je to ta samá Elena Gilbertová jako v prvním díle. Dokonce se kvůli sobě (své falešné představě) pohádala s Bonnie a ta chudinka to celkem odnesla. Myslím si, že pokud to takhle s Elenou půjde dál, asi jí brzo někdo zabije…zase.
2. Stefan
Mladší bratříček tentokrát opět nezklamal a knihu obohatil rozchodem s Elenou. Tedy spíš, ona se rozešla s ním. Téměř polovinu knihy bez Stefan jako člověk bez duše (až na to, že je upír) a chová se bezcitně. Abych řekla pravdu, on částečně může za vývoj knihy, protože to se spolkem Vitale…mohl si za to sám a neměl tam lézt! Sice to dobře dopadlo, ale nikdy nevíte, jak se věci vyvrbí a upřímně, bez Stefana by moc hezké Upíří deníky nebyly…
3. Damon
Záporný bráška nikdy nezklame, i v tomto díle je jako vždy velice…zlý. Hlavně, co se týče Stefana. Využije toho, že jsou ti dva od sebe a pokusí se Elenu přeměnit na svou "princeznu temnot". Co myslíte, podaří se mu to? Celkově vzato je tento díl pro něj…složitý, Damon se zaplete do několika špatných věcí, které by nikdy neměly být odhaleny a …celkem si na konci zavaří. Oba dva bratři společně to tentokrát zkazí!
Děj a ohledně něj:
Kniha začíná celkem slibně, Elena i s přáteli odchází na vysokou školu a myslí si, že už konečně všechno je v pořádku. Mýlí se, bohužel. Zprvu se všechno sice zdá být v pořádku, Meredith si najde kamarádku (také lovkyni upírů), Bonnie vysněného kluka Zandera (ze kterého se na konci vyklube něco trochu jiného, než si všichni myslí) a Elena jako vždy je v milostném trojúhelníku se Stefanem a Damonem. A Matt…způsobí katastrofu nevídaných rozměrů. O tom už, ale jindy. Každopádně, zhruba v polovině knihy se začnou věci velice vyvíjet, začne všem jít o život, protože v kampusu řádí něco, s čím není radno si zahrávat. Můj názor na děj je takový: Abych začala od začátku- trochu mě mrzí, že děj úplně nenavazuje na Fantoma (Upíří deníky 12) a je tam spousta nevyužitého prostoru. To je první výtka. Ta druhá je až příliš urychlený konec. Oboje mě mrzí…no, co se dá dělat! Jenomže, musím zároveň autorku pochválit za to, že kniha je tak dlouhá a dokonale obsáhlá, splnila veškeré moje očekávání, takže hodnocení je následující (níže).
****
Hodnocení knihy: 10/10 (Není sice tak dobrá, jako Fantom, ale…moc dobře se četla!)
Hodnocení obálky: 5/5 (Líbí se mi…nevím, co tomu vytknout! :3)
Ukázka: Zároveň však měla pocit, jako by konečně odložila nesmírně těžké břemeno, které už hodnou chvíli vláčela. Tohle je asi to nejlepší rozhodnutí, které jsem udělala za hodně dlouhou dobu, pomyslela si.

Milý deníčku, pokaždé, jakmile si vybavím výraz ve Stefanově tváři, když jsem mu řekla, že potřebuju nějaký čas pro sebe, mě bolí srdce a mám pocit, jako bych nemohla dýchat. Nikdy jsem nechtěla Stefanovi ublížit. Nikdy. Jak bych mohla? Jsme si tak blízcí, tak prolnutí jeden do druhého, že je jako součást mojí duše - bez něho si připadám neúplná. Jenže… Miluju i Damona. Je to můj přítel - můj odraz v temném zrcadle - chytrý, intrikující, udělá cokoliv a za jakoukoliv cenu, aby dostal to, co chce, ale má hluboko v sobě ukrytou laskavost, kterou málokdo vidí.
Nedovedu si představit život ani bez Damona. Stefan na mně lpí příliš pevně. Záleží mu na bratrovi - to určitě ano - a taky Damonovi záleží na něm. A to, že stojím mezi nimi, jim jejich vztah hrozně komplikuje. Všichni tři jsme tak úzce propojeni různými krizemi, které jsme museli v poslední době řešit - moje smrt i znovuzrození, Klausův útok, Damonův návrat od bran smrti, útok fantoma -, že každý pohyb, který jsme učinili, každá myšlenka, která nás napadla, všechno se dotýkalo i druhých dvou. Takhle to nemůže pokračovat. Jsem si jistá, že jsem udělala správnou věc. Když mezi nimi nebudu já, můžou se zase stát bratry. A já budu moct rozplést zauzlená vlákna vztahů k nim oběma, aniž bych se musela bát, že každý krok, který udělám, přeruší to křehké pouto mezi námi. Je to správné rozhodnutí. Ale přesto mám pocit, jako bych umírala pomalou smrtí. Jak dokážu žít, třeba jenom krátký čas, bez Stefana? Jediné, co můžu dělat, je pokoušet se být silná. Když prostě budu fungovat dál, nějak tohle období překonám. A nakonec bude všechno nádherné. Musí být.

Poslední slova adminky: Splnila očekávání, dobře se četla…rozhodně kniha kterou byste si měli přečíst!

Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment! :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 25. března 2014 v 19:45 | Reagovat

Tak daleko jsem se ještě nedostala :D Ale určitě je to boží díl, jako všechny ostatní :-)

2 Calla Calla | Web | 25. března 2014 v 20:01 | Reagovat

Ahoj. Jen ti chci oznámit, že mám novy blog: http://promise-hope.blog.cz

Vysvětlení na starém blogu.

3 Elizabeth Fallen Elizabeth Fallen | Web | 26. března 2014 v 15:03 | Reagovat

No ja som upírske denníky čítala asi po štvrtý alebo piati diel... potom ma to prestalo baviť. Viac som mala rada TVD ako seriál. ale inak pekná recenzia.

4 Kate Kate | E-mail | Web | 30. března 2014 v 16:26 | Reagovat

Mě už tahle série coby kniha leze krkem. ;) Skončila jsem u šestého dílu, a ani si nejsem jistá, jestli jsem ho dočetla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama