Knihy, knihy, knihy- 36.díl

17. února 2014 v 18:14 | Milenne |  Knihy, knihy, knihy
Tak a tímto ukončuji recenze za leden, knihou z Knihcentra :D.

Pravá krev 13- Navždy mrtví

Pravá krev Navždy mrtví
Autor/ka: Charlaine Harris
Díl: 13
Edice: Pravá krev
Nakladatelství: Baronet
Cena: 299,- (V Knihcentru za 224,-)
Počet stran: 352
Anotace:
Sookie Stackhouseová se ocitne v ohrožení života, potom co odmítne znovu přijmout svou bývalou kamarádku a kolegyni Arlene jako servírku do baru U Merlotta, který teď vlastní společně se svým kamarádem Samem. Krušné chvíle zažívá také ve vztahu se svým přítelem Ericem Northmanem, protože on i jeho upíří přátelé si od ní zachovávají podivný odstup.
Když se Sookie dozví důvod tohoto odcizení, je naprosto zoufalá a neví, co si počít. Její potíže vyvrcholí ve chvíli, kdy v jejím rodném městečku Bon Temps dojde k vraždě a policie ji zatkne jako pachatelku zločinu. Důkazy proti ní jsou však nedostatečné a Sookie je propuštěna na kauci. Když se pak pustí do vyšetřování zločinu na vlastní pěst, dojde k poznání, že to, co se v Bon Temps vydává za pravdu, je jen pohodlná lež, že snaha dobrat se spravedlnosti pouze plodí další krev a že cit, který se tváří jako láska, není dost silný.
****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Sookie
Sookie je jako postava u mě moc oblíbená, připadá mi, že se do ní dokážu vcítit- v životě to nemá nijak jednoduché a v celém ději PK je tak zamotaná, že se divím, že nakonec to pro ni dopadlo jako pohádka. Co musím říct, překvapilo mě, když změnila strany, Sam od Erika je dost velký rozdíl, nýbrž si myslím, že k němu se Sookie hodí lépe. Nutno dodat, že Sookie ačkoliv je hlavní postava knihy se v ději moc neukazovala, hrála tam roli spousta vedlejších postav jako je například Diantha, Amélie, Sam, Erik...
Každopádně, Sookie za celé ty slova, věty, odstavce, stránky i edice čím dál více vzkvétala, myslím, že kdybych jí porovnala se Sookie z prvního dílu, rozdíl by byl patrný!
Děj a ohledně něj:
Děj začíná překvapivým začátkem, stane se jedna věc, která ovlivní životy všech v knize. Tuto část je nutné si zapamatovat, sama jsem se k ní ještě pár krát vracela. To jen, abyste věděli! :D
Děj poté následuje napojením na Sookie a její život, tak bude kromě pár částí následovat až do konce. Během celého čtení se setkáte s zajímavostmi, odhalenými tajemstvími a i pár věcmi, co vás zcela jistě udiví tak, jako mě. Abych pokračovala líčením děje, pro Sookie začne kniha celkem dobře, je léto, ona vyléčila s pomocí jednoho artefaktu Sama a navíc ani vztah s Erikem není přímo ztracený. Zahrádka jí vyrostla, ona má tak plné ruce práce a vše se zdá být skvělé, ideální...Prozatím. Na scénu přicházejí staří nepřátelé s nasazenými maskami přátelství a na Sookie nastraží past, která obrátí celý děj knihy vzhůru nohama a zapříčiní největší změnu v jejím životě.
Všechno v knize nemá chybu, kromě konce, co je zbytečně urychlený, postavy jsou promyšlené, myslím, že skvěle zapadají do celku a zvraty včetně autorčiných myšlenek jsou promyšlené. Soudím si tvrdit, že hodnocení knížku vystihuje, souhlasíte? :)
****
Hodnocení knihy: 9/10 (Kromě konce, co byl trochu odfláknutý, četba stála za to!)
Hodnocení obálky: 5/5 (Mně se moc líbí, kombinace barev je krásná a havrani báječně pasují k pozadí!)
Ukázka: ZDE
Poslední slova adminky: Myslím, že lépe to ani skončit nemohlo! Šťastně, dokonale a tak, že čtení celé edice se vyplatilo! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lory Lory | Web | 17. února 2014 v 21:05 | Reagovat

Tuhle knížku neznám, ale vypadá zajímavě... a děsivě :D

2 Kate Kate | E-mail | Web | 18. února 2014 v 10:51 | Reagovat

Úúúúú, poslední dobou jsem proti tak dlouhým sériím. :( Takže tohle si v nejbližší době určitě nepřečtu.

3 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 19. února 2014 v 19:14 | Reagovat

13Ti dílná série?! Hnedka to letí do mýho "bookwishlistu" :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama