Knihy, knihy, knihy- 24.díl

29. prosince 2013 v 10:38 | Milenne |  Knihy, knihy, knihy
Tak a poslední od Fragmentu :D.
Jinak, nedivte se nové přezdívce- to kvůli Clarushce :DDDDD
P.S. Své recenze jsem trochu vylepšila, tak snad se to bude líbit :).
Jinak, děkuji Joss za přenádherný lay!!!!


Krásní mrtví - Phoenix

Největší obrázek výrobku Krásní mrtví – Phoenix
Autorka: Eden Maguire
Díl: 4
Edice: Krásní mrtví
Nakladatelství: Fragment
Cena: 219,- Ve Fragmentu za 88,-
Počet stran: 280
Anotace: Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.
Darina již pomohla objasnit tajemství smrti Jonase, Arizony a Summer. Nyní ji čeká to nejtěžší... Odhalit okolnosti záhadné smrti Phoenixe.
Krásný mrtvý Phoenix, Darinin kluk, její největší láska. Už je to skoro rok, co zemřel, a oficiální verze vypovídá o rvačce na benzínce, při které byl ubodán. Kdo je zodpovědný za jeho smrt? Darina ví, že to musí zjistit, a že pak Phoenixe ztratí navždy... Opouštějí ji síly, nenachází u nikoho pomoc. Dokonce samotný Phoenix jako by pravdu znát nechtěl. Neviditelná křídla tlučou a Krásní mrtví nenaleznou klid, dokud pravda nevyjde najevo. Čas běží...
Toto je čtvrtý díl v edici Krásní mrtví.

****

Můj názor

(Pozor, obsahuje menší spoilery!)
Postavy:
1. Darina
Darina, jak se mi zdá se v tomto díle nesmírně vypracovala, odsunula na stranu roztrhané city a emoce a spíše se rozhodla pomáhat než překážet. Něco takového se dnes i v realitě nesmírně cení. Dále pak si v několika obzvláště těžkých situacích rozhodla zachovat chladnou hlavu a radši se soustředila na svůj úkol- nalézt odpovědi ohledně Phoenixovy smrti.
Ovšem i zde měla protiklady. Jedním z nich bylo například i zatím to největší nebezpeční, co se týče KM. Přeci jen, drogoví dealeři nejsou zrovna vlídné osoby. Další poté ty obrovské hádky. To prostě...Nelíbí se mi to na té knížce. to je pak stránka v podstatě nepoužitelná k přečtení.
2. Phoenix
Ou...tady vlastně ani nevím, jak začít... Phoenix prostě byl, je i bude takovou tou oblíbenou postavou v KM. Narozdíl od Dariny se v knize vůbec nezměnil. Když vezmeme v úvahu klady a zápory, vypadalo by to asi tak takhle.
Klady: Přišla na něj řada (tady to záleží na úhlu pohledu- pro něj to bude vyřešené tajemství, ale už nikdy Darinu neuvidí...), ale já bych to rozhodně mezi klady zapsala, dále pak určitě obětavost. Pokaždé, když byla Darina v nebezpečí, šel ji na pomoc, dokonce i když mu to Hunter nedovolil...
Zápory: Tady to přesně navazuje na poslední klad. Hunter. To byl i v jiných dílech kamínek v Darinině botě. Jde tu hlavně o to, že ačkoliv tohle je poslední díl, Phoenix byl i nadále Hunterův "poslušný pejsek".
Takže shrnuto- Nebojte se, ale Phoenix se vůbec nezměnil. Ba spíš naopak.

Děj a ohledně něj:
Poslední díl z edice KM.... čas běží a Darina má jen několik posledních dnů na to, aby Phoenixe vůbec viděla. Jeho smrt vyřešit...to je tedy něco! Darina to nemá vůbec lehké, protože, jak již jsem zmiňovala- ti drogoví dealeři... a navíc řešit vraždu milovaného člověka není vůbec med! Jenom ohledně tho konce...tak trochu jsem tušila, že to byl ten DOTYČNÝ, ale než jsem si to přečetla, nevěřila jsem tomu.
Co se týče děje samotného, celé je to dost emotivní (při četbě se mi nejednou chtělo brečet!), k tomu je drsný začátek o prostředku ani nemluvím a ten smutný konec...Lépe ho zkrátka autorka vymyslet nemohla!
Ohledně ztrát v této knížce, myslím, že všichni víme, že Phoenix na 100% odejde, avšak není jediný. Na druhou stranu půjde i Hunter kvůli jedné nešťastné nehodě. A to jsem ho v tomto díle začala mít celkem ráda! Mimo to, bude tam mít i velice zajímavý rozhovor s Darinou, kde se ta jejich společná záhada rozluští!
Kdybychom to shrnuli...čtvrtý díl KM splnil úplně veškerá má očekávání i když je to snad ta nejsmutnější kniha, co jsem četla!
Rozhodně ji doporučuji ji, KM 4 je jedna z těch nejkrásnějších knih, které si musíte přečíst a nesmí ani ve vaší knihovničce chybět! Pro mne bylo ohromnou ctí si ji přečíst, tak doufám, že pro Vás, bude také!


****
Hodnocení knihy: 10/10
Hodnocení obálky: 5/5 (No není Phoenix přímo k sežrání? :333)
Ukázka: TU je ke stažení
Poslední slova adminky: Koho by KM zaujali či by se do nich jako já zbláznil, navštivte stránky www.krasnimrtvi.cz, kde najdete vše ohledně knih, autorky a můžete i diskutovat :).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačíí Kačíí | Web | 29. prosince 2013 v 11:30 | Reagovat

Tu knihu naprosto žeru :-D  :-D  :-D

2 Violett Violett | Web | 29. prosince 2013 v 13:22 | Reagovat

Knihu jsem nečetla... Vlastně jako jediný díl z téhle série :D Nemělo to už cenu, když vím, kdo ho zabil (omylem) :( Kamarádka mi to řekla a tak už nepotřebuji číst :D

3 Pisatelka Pisatelka | Web | 29. prosince 2013 v 18:43 | Reagovat

Vypadá dobře jak podle děje tak podle obálky.Souhlasím s hodnocením.

4 Kate Kate | E-mail | Web | 30. prosince 2013 v 17:25 | Reagovat

Jo, už jsem si té nové přezdívky všimla, a moje první reakce byla: "Jsem tu dobře?!" :D
Jinak, hezká recenze. Tuhle knihu si chci časem také přečíst.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama