Knihy, knihy, knihy- 19. díl

8. prosince 2013 v 4:32 | M. |  Knihy, knihy, knihy
Tohle je druhá a poslední od Knihcentra, tak doufám, že si alepsoň jednu z nich přečtete a budou se vám líbit stejně jako mně.

Jinak, piště do komentů- Co byste chtěli pod stromeček tady na blogu?

Vyberte si jakoukoli kapitolu!


Oheň

Oheň
Autorka: Angie Sageová
Díl: 7
Edice: Příběhy Septimuse Heapa
Počet stran: 424
Anotace: V sedmém pokračování příběhů mladého čaroděje Septimuse Heapa, které je velkolepým završením celé série, budeme opět sledovat spletité osudy oblíbených hrdinů. Spolu s nimi se dostaneme na známá místa z předchozích dílů i do koutů zcela nečekaných. Ani v tomto díle rozhodně není nouze o napětí, dramatické situace a osobitý humor. Královský rod čelí hrozbě dvou temných čarodějů, kteří se osvobodili z pradávného prokletí a přísahají pomstu královně a celému jejímu rodu. Jenně, kterou brzy čeká korunovace, hrozí smrt, a celou zemi může znovu zachvátit temná doména. Zlé čaroděje lze porazit jediným způsobem: zničením prstenu, do kterého byli zakleti. Ale k tomu je zapotřebí znovu zažehnout oheň alchymistů, dávno ztracený po katastrofálním požáru.
Septimus, princezna Jenna, vrchní písař Broučín i čarodějka Marcia hledají pomoc na všech stranách, aby odvrátili pohromu a zkázu celé země. Snadné to mít rozhodně nebudou, ale věřme, že i tentokrát zvítězí dobro nad zlem.
(Cena: 284,- v Knihcentru)
Můj názor: -Obsahuje spoilery!-Stejně jako u předchozí recenze, toto je poslední díl mé oblíbené série. Začala jsem ji číst v jedenácti letech (první čtyři díly), znovu si je přečetla před rokem a přidala k nim pokračování (6 knih z edice) a nyní se mi do spárů dostal i díl sedmý. Upřímně, tak jsem si navykla na svět Magyku, že se mi po něm bude hodně stýskat. Ale, co se dá dělat!
V tomto díle se jedná zejména o dvě věci: Prsten dvou tváří a Oheň.
Ptáte se, co to je? Vysvětlím vám to tedy hodně stručně. Prsten dvou tváří je prsten ve kterém po dlouhá staletí byli uvězněni dva černokněžníci a Oheň je starý alchymistický element, který Marcelu opět přivedl k životu.
A jak spolu tyto dvě věci souvisejí?
Naše známá Marcia nařídila, aby prsten byl spolu s černokněžníky zničen v Ohni-Výhni. Tím končí lehké spoilerování a já jdu na děj. Ačkoli se mi to moc nechce přiznat, ten začátek mě nudil. Vše tam bylo napsáno tak nezajímavě, nudně, stálo mě hodně sil se těmi cca 100 stranami prokousat. Potom se ovšem děj rozběhl a já knihu nemohla dostat z ruky (mluvím o dni, kdy jsem knihu dočetla) tak mě to logicky bavit zase začalo.
Bylo tam dost akce, hlavně Jenna to měla v tomto díle těžké (ani nic nechtějte vědět) a pak těch několik nečekaných odhalení…Co se týče konce, měla ho autorka pěkně rozpracovaný, nic nebylo urychlené ani zpomalené, bylo to tak akorát a k tomu…byl zkrátka magycký! Hrozně se mi líbí, jak tam (až úplně na konci) autorka popisuje, co se s postavami bude dít dál! Ale nebojte, jedno vám prozradím, skončí to dobře! Hotep-Ra i když je uvězněn v sídle Foxyrů našim přátelům co nejvíce pomůže a obzvláště kvůli němu uspějí. Podaří se i pár lidí zachránit (tím myslím nikoho jiného než ony dva čarodějíčky Heapovi…).
Tuhle knihu doporučuji, co se týče magie a kouzel, je to ta nejlepší, jakou jsem kdy četla, ale to posuďte sami!
Nadšením bez sebe děkuji Knihcentru a doufám, že spolu budeme dlouho spolupracovat!
Ukázka: Knihcentrum

ZDE

TU

TADY

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kessi Kessi | Web | 25. prosince 2013 v 21:28 | Reagovat

Jůů to zní dobře! To někde budu muset sehnat! Všechny díly :D Miluju knihy o čarodějích ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama