Knihy, knihy, knihy- 16. díl

3. prosince 2013 v 14:05 | M. |  Knihy, knihy, knihy
Poslední z této série, co jsem četla :D

Říše temnot - Lovci zla


Největší obrázek výrobku Říše temnot – Lovci zla
Autorka: L.J.Smith
Díl: 5
Edice: Říše temnot
Počet stran: 216
Anotace: Jako malá se stala Rashel svědkem smrti své matky a svého nejlepšího kamaráda, které zabil upír. Sama unikla jisté smrti jen o vlásek. Po ztrátě svých blízkých se rozhodla proti zlu bojovat a stát se lovkyní upírů. Když se v Bostonu začnou z ničeho nic ztrácet mladé dívky, Rashel se spojí s několika dalšími lovci a chce dívky zachránit. Bude jejich výprava proti upírům úspěšná? Co když ale není všechno tak jasné, jak si Rashel myslela?
(Cena: 169,-)
Můj názor: -Obsahuje spoilery!-Tak tenhle díl Říše temnot jsem si naprosto zamilovala! Asi kvůli Quinnovi… :D.
Takže začneme :).Postavami. Rashel mi přijde moc sympatická, dalo by se říct, že se s ní dokážu ztotožnit. Sice bych nechtěla, aby mi matku zabili v raném dětství, ale ta síla a odhodlání, kterou do sebe Rashel vlila, aby našla vraha své matky i kamaráda… Zkrátka je to perfektně vymyšlená postava. A Quinn? To je kapitola sama pro sebe. Není takový, jako jsem si ho představovala v druhém dílu, kde se objevil spolu s Ashem. Přijde mi jiný, ale to ho spíše změnila Rashel. Jsem ráda za to, že ho tam autorka dala! No a aby těch postav nebylo málo, dám sem ještě Daphne, která sice byla vedlejší postava, ale objevovala se tam celkem často, zvláště od prostřed až do konce. Poprvé se s ní Rashel setkala, když vypadla z náklaďáku a poté se už s Rashel setkávaly častěji a častěji. Daphne mi přišla jako fajn holka, klidně taková s jakou bych se i v reálu bavila.A okolo děje? Ten se točí doslova kolem upírů a jejich nepřátelů-(neřeknu, že to jsou vlkodlaci) lovci upírů. Rashel je jedním z nich a tak se i seznámí s Quinnem. Nastane tam pár šokujících odhalení při kterých vám vstane husí kůže a dokonce se i zjistí jedna důležitá věc a to, kdo je vrah Rasheliny matky. Vyličuji vám to stručně, ne jako v předchozím díle, ale musím vám říci, že toto a druhý díl jsou mé nejoblíbenější z celé edice! Jsou to rozhodně ty nejlépe napsané!
Velmi děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment! Jsem vám vděčná!
Ukázka: Fragment
Jedl ho nebo něco dělal zuby. Trhal a nasával. Vydával zvuky jako Pal, když hltá svoje psí jídlo.
Rashel na chvíli ztuhla. Celý svět se změnil a všechno jí připadalo jako ve snu. Pak uslyšela, jak
někdo křičí. Zabolelo ji v krku a ona si uvědomila, že to je ona.
Najednou se na ni vysoký muž podíval.
Zvedl hlavu a podíval se. A ona věděla, že jeho tvář ji bude navždycky strašit ve snech.
Ne snad proto, že by byl ošklivý. Ale měl vlasy rudé jako krev a oči mu zlatě zářily. Jako zvířeti. Bylo v nich světlo, které se nepodobalo ničemu, co kdy viděla.
Dala se na útěk. Nebylo správné, že chce opustit Timmyho, ale byla příliš vyděšená, než aby zůstala. Nebyla ani trochu statečná; byla jen malé dítě a nemohla si pomoct. Otočila se, protáhla se otvorem a pořád křičela. Skoro se protáhla. Hlavu i ramena už měla venku a viděla,
jak se před ní zvedají tunely z umělé hmoty - ale pak ji nějaká ruka popadla za košili. Rashel proti ní byla bezmocná jako kotě.
Ale ve chvíli, kdy ji ruka táhla zpátky do stanu, cosi zahlédla. Svoji matku. Ta právě obcházela roh jedné prolézačky. Vtom zaslechla, jak Rashel křičí.
Maminka měla rozšířené oči, otevřenou pusu a běžela jako o život. Utíkala zachránit Rashel.
"Mamííííííííí!" zaječela Rashel.
Ale pak se ocitla zpátky ve stanu. Muž ji odhodil na stranu stejně lehce, jako když dítě v mateřské školce zahodí zmačkaný kus papíru.
Rashel dopadla tvrdě na zem a ucítila bolest v noze. Normálně by se rozbrečela, ale teď si toho sotva všimla. Zírala na Timmyho, který ležel na zemi kousek od ní. Timmy vypadal divně. Byl jako hadrová panenka, ruce a nohy mu volně visely. A byl hrozně bledý. Jeho oči upřeně zíraly do stropu stanu.
Na krku měl dva velké otvory, všude kolem nich byla krev.
Rashel začala naříkat. Byla příliš vyděšená, než aby znovu začala křičet. Ale v té chvíli uviděla denní světlo, ve kterém stála nějaká postava. Maminka. Maminka odhrnula cíp stanu. Maminka vešla dovnitř a hledala Rashel.
A tehdy se stala ta nejhorší věc. Nejhorší a nejdivnější. Něco, čemu na policii nikdo neuvěřil, když to Rashel později vyprávěla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angela QuickBow Angela QuickBow | E-mail | Web | 4. prosince 2013 v 9:02 | Reagovat

Počula som o nej a chcem si ju prečítať, ibaže mama mi ju nedovolí kúpiť a v knižnici nie je... Hmm dúfam že sa mi raz podarí si ju prečítať :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama