Knihy, knihy, knihy- 15. díl

2. prosince 2013 v 16:35 | M. |  Knihy, knihy, knihy
A vracíme se zpátky do rodné země.... :D
Mimo to, tady jsem se vyřádila :D.

Říše temnot- Tajemný anděl


Největší obrázek výrobku Říše temnot – Tajemný anděl
Autorka: L.J.Smith
Díl: 4
Edice: Říše temnot
Počet stran: 208
Anotace: Šestnáctiletou Gillian zachrání před jistou smrtí podivný anděl. Stává se jejím strážcem a s jeho pomocí se dříve nevýrazná dívka stane atraktivní a populární. Vše je perfektní. Alespoň do chvíle, než začne tajemná bytost klást podivné požadavky. Co je zač tento anděl? A co ho přivedlo z onoho světa? Gillian a jejím blízkým hrozí nebezpečí. Jak bytost dostat zpátky tam, odkud přišla?
(Cena: 169,-)
Můj názor: -Obsahuje spoilery!-
Na čtvrtém dílu od Říše temnot mě zarazila obálka i název. Tajemný anděl byl název a obálku si můžete prohlédnout nahoře. O co tedy jde? Jde o to, že celá Říše temnot se v průběhu těch čtyř knih ještě netýkala žádné nadpřirozené bytosti kromě upírů, vlkodlaků a čarodějnic. A teď tam vpadnou andělé! A ještě k tomu je jeden ten "anděl" lehce na hlavu, ale o tom více až na konci. Musíme začít od začátku…
Hlavní hrdinka Gillian je taková malá zakřiknutá myška (vypadá o mnoho let mladší než vůbec je, s moc lidmi se nebaví a věčně se schovává za clonou vlasů) dokud ji nenavštíví tajemný anděl, který jí nakecá pár hloupostí po kterých by každá holka typu Gillian skočila. A tím to začne! S Gillian se začnou dít takové věci, že během dne vyšplhá až na vrchol společenského žebříčku. Závidíte? Nedivila bych se.
Ale ten anděl na ní za chvíli začne mít zvláštní požadavky. (Já už se tomu ani nedivila xD) Protože existuje rčení: Oko za oko, zub za zub. A přesně to bylo i v našem případě. Do tohoto mixu přimíchejte ještě deset gramů Tanyy a pět deka Davida a máme tu chutný knižní koktejl!
Toť k postavám. Ohledně děje, překvapila mě ta náhlá proměna Gillian. Přijde mi, že si s její postavou měla autorka více pohrát, nechat ji postupně rozkvétat, ne ji vyšvihnout na vrchol během dne. To je jen jedna taková malá výtka. Pokračujme tedy.
Na začátku knihy mě hned uchvátila Gillianina odhodlanost zachránit tu "dívenku" a na konci zase, jak dokázala svého *příbuzného* vystrnadit z tohoto světa. Během toho se stala spousta věcí mezi nimi je i odhalení rok staré vraždy malé holčičky a odhalení tajemství Gillianina původu.
Kdybych měla tuto knihu porovnat s jinou knihou (například s Lovkyní snů- je jedno jaký díl), řekla bych, že je tato kniha asi tak 100x lepší než ona. Ale v porovnání s jinými díly Říše temnot je to s prominutím slabota. Nevím proč, ale tento díl se mi zdaleka tak nelíbil, jako ty předchozí či následující.
Avšak musím říci, že jedna věc mě moc potěšila. A to, že autorka do této knihy použila naprosto nové postavy, protože předtím většinou ty hlavní postavy, v předchozích dílech ty hlavní (viz. Ash jako vedlejší postava v Tajemství upírů- Řt1 a Ash jako hlavní postava v Prokletí sester- Řt2, koho by to zajímalo, objevil se na chvilku i tady jako vedlejší postava).
Shrnutím kniha je dobrá, lepší než některé knihy, co jsem četla, ale v edici jsou díly mnohem lepší :).
Velmi děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment! Jsem vám vděčná!
Ukázka: Fragment
Silueta nejdřív vypadala jako skvrna, pak jako moucha na žárovce, nakonec jako luňák. Gillian
byla příliš vyděšená na to, aby utekla dřív, než se k ní ta věc přiblíží dost blízko, aby rozeznala, co to ve skutečnosti je.
Byl to anděl.
Její strach zmizel. Připadalo jí, že postava září, jako kdyby byla ze stejného světla jako mlžný opar. Byla vysoká a měla tvar skvěle stavěného člověka. Šla pomalým krokem, ale zároveň se k ní jakoby hnala.
Anděl, pomyslela si udiveně Gillian. Anděl…
Pak se opar pročistil a záře pohasla. Postava stála na trávě přímo před ní.
Gillian udiveně mrkla. Uf, nakonec to není anděl. Je to mladý kluk. Mohlo mu být tak sedmnáct, o rok víc než Gillian. A… byl k omdlení nádherný.
Tvář měl jako socha z antického Řecka. Klasicky krásnou. Vlasy jako matné zlato. Oči nebyly modré, ale fialové. A ty dlouhé zlaté řasy.
A úžasné tělo.
Toho bych si neměla všímat, pomyslela si zděšeně Gillian.
Když jeho oblečení přestalo zářit, zjistila, že je úplně normální, jaké by mohl nosit každý kluk na světě. Seprané vybledlé džíny a bílé tričko. Na džíny by klidně mohl dělat reklamu. Byl dobře stavěný bez přehnaně velkých svalů.
Jeho jediný nedostatek, jestli se tomu dá tak říkat, byl trochu povznesený výraz. Na kluka moc sladký. Gillian na něj zůstala zírat. Bytost jí pohled oplatila. Po malé chvíli kluk promluvil.
"Hej, mrně," řekl a zamrkal.
Gillian to vyděsilo - a naštvalo. Normálně se s klukama styděla mluvit, ale teď byla mrtvá a tahle osoba ji urazila.
"Komu říkáš mrně?" zeptala se rozhořčeně.
Ušklíbl se.
"Promiň. Nic ve zlém."
Gillian zrozpačitěla a přinutila se zdvořile přikývnout. Kdo to je? Vždycky slyšela, že člověka přijdou přivítat přátelé nebo příbuzní. Ale tohohle kluka nikdy v životě neviděla. Určitě to nebyl anděl.
"Přišel jsem ti pomoct," prohlásil, jako kdyby slyšel
její myšlenky.
"Pomoct mi?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 2. prosince 2013 v 17:18 | Reagovat

Mám doma jedničku, ale ještě jsem si jí nepřečetla :-)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 2. prosince 2013 v 18:58 | Reagovat

Tento díl jsem nečetla.. Začala jsem číst první, ale ještě jsem ho nedočetla.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama