Knihy, knihy, knihy- 11.díl

16. listopadu 2013 v 17:42 | M. |  Knihy, knihy, knihy
Tak, třetí díl :D.
A JIŽ ZÍTRA SE NA BLOGU OBJEVÍ DEN ČTVRTÝ OD BOLEST, STRACH, SMUTEK, SMRT... TĚŠTE SE A NEZAPOMĚNTE KOMENTOVAT! :D

Tak, jsem tu s dalším dílem :). Již za dva dny očekávejte nový díl b,s,s,s! :D

Krvavá romance- Spoutáni osudem

Největší obrázek výrobku Krvavá romance – Spoutáni osudem
Autor: Alice Moon
Díl: 3
Edice: Krvavá romance
Počet stran: 248
Anotace: Sára Dustina vysvobodila a zdá se, že prokletí věčnosti je definitivně zlomeno. Žádné nebezpečí jim už nehrozí. Tak proč oba pociťují, že není všechno v pořádku? Jako by jejich životní energie vystačila vždy jenom pro jednoho z nich a druhý musel trpět. Navíc se kolem nich nepozorovaně svírá kruh nenávisti a pomsty. Jak poznají, komu mohou věřit? Budou spolu někdy opravdu šťastní?
(Cena: 249,- Ve Fragmentu za 212,-)
Můj názor:- Obsahuje spoilery- U třetího dílu jsem byla šíleně nervózní. Předsevzala jsem si totiž, že budu číst jen jednu knihu denně. A když jsem druhý díl KR dočetla dopoledne, měla jsem chuť si vyškubat vlasy. Ten konec u druhého dílu byl totiž tak napínavý a já se hrozně moc chtěla dozvědět, co bude dál. Nakonec jsem to, ale do druhého dne přežila. Vstala jsem ve čtyři ráno a dala se do čtení. Peklo pro mě bylo, když jsem zjistila, že první kapitola hned nenavazuje na děj nýbrž je to úryvek z Dustinovy minulosti. A jelikož patřím mezi ty, kteří nevynechají jedinou stranu, musela jsem si drtit palce, abych nepřelistovala pár stran. A pak…BUM! Když jsem se dozvěděla, co se vlastně stalo, myslela jsem, že ohromením spadnu z židle. Dustinovy se totiž stalo totéž, co Maye po noci se Simonem (který nakonec skončil pod kytkami). A napsala jsem to takhle schválně, protože ti, kdo knihu nečetli nebudou vědět, o co jde! :D V průběhu děje potom ještě bylo pár zápletek (Že by byl Jonathan Henry by mě ani ve snu nenapadlo) a pak nastal ten konec. Dopadlo to úplně jinak, než jsem čekala. Myslela jsem, že to bude happyend- Žili dál až do smrti….a místo toho se Dustin….myslím, že vědět to nemusíte. Nebudu vás zde připravovat o překvapení, myslím, že nejlepší bude, když si knihu přečtete sami a pak dáte světu najevo svůj názor!
Velmi děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment!
Ukázka:Fragment


Itálie, 1893
Po odjezdu Emiliina otce se Dustin s dívkou vídal mnohem více. Opouštěla svůj pokoj nyní častěji i v době mezi jídly a začala se podrobněji seznamovat s usedlostí Montebello. Dustin se snažil ji co nejčastěji jakoby náhodou potkat a zapříst s ní nezávazný rozhovor.
Emilia byla pokaždé přátelská, ale zdrženlivá. Zachovávala bezpečný odstup. Dustin si s každým dnem toužebněji přál získat její důvěru, aby se jí zas mohl podívat do očí, avšak ona se jeho pohledu vyhýbala. Dustinovi připadalo, že před ním něco skrývá. Jako by se bála, že
její oči toho na ni prozradí až příliš. A kdykoli měli podniknout něco společně, Emilia si našla nějakou výmluvu.
"Nechceš se konečně podívat do Florencie?" zkusil to Dustin znovu, když se s Emilií procházeli po kamenných cestičkách usedlosti.
"Myslel jsem, že se zajímáš o architekturu. Byla by přece škoda, kdyby ses za pár
týdnů vrátila do Anglie a nepoznala Florencii. Donatello, Brunelleschi, Dóm, San Lorenzo, Ponte Vecchio a Palazzo Medici Riccardi… Byla bys nadšená. Skoro bych se vsadil, že nikde na světě nenajdeš tolik nádherných a zajímavých staveb jako ve Florencii."
Emilia se rozesmála.
"Fakt? Opravdu? No to je mi novina!"
Pak okamžitě zase zvážněla a s povzdechem se posadila na malou kamennou lavičku vedle kašny v zadní části zahrady.
Dustinovi dnes připadala mimořádně krásná. Měla na sobě zelené šaty zdobené bílými a stříbrnými úponky růží. Rusé vlasy měla poprvé rozpuštěné, v měkkých vlnách jí splývaly po zádech a třpytily se na slunci jako měděné. Dustin si sedl vedle ní, jejich kolena se skoro
dotýkala. Emilia si kousek odsedla.
"Je tu tak nádherně," pronesla a zavřela oči.
Dustin se kochal jejím profilem. Nepamatoval si, že by ho kdy nějaká dívka tak přitahovala - že by ho vůbec někdo takhle fascinoval. Přestože byla Emilia věčně ponořená
do sebe a občas působila i odtažitě, cítil se Dustin v její přítomnosti volněji a odhodlaněji než kdykoli jindy.
Navzdory melancholii, jež ji obestírala jako závoj, byla Emilia čerstvým vánkem pro jeho duši. Od chvíle, co na Montebello přijela, Dustina opustily pochmurné myšlenky.
Také ho přestaly trápit sny o dědečkovi a jeho vyčítavých slovech. Večer uléhal v už téměř zapomenutém bezstarostném rozpoložení. Ráno vstával s lehkostí jako malý chlapec, jenž neví nic o bolestech života a každý nový den vítá s radostí a odhodláním prožít ho naplno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 18:08 | Reagovat

Ehmm...Vypadá to hezky, možná si časem přečtu :-)

PS: Asi jsem nějak zaostalá, ale víš jak je na KMU ten challenge :-) A já mám jaksi psát první, tak to mám napsat jednorázovku nebo 1. kapitolu do povídky a ostatní to budou doplňovat? Díky :-D

2 Ewiline Ewiline | E-mail | Web | 16. listopadu 2013 v 19:40 | Reagovat

Ses do toho nějak obula ;) :-D

3 Abigail Abigail | Web | 16. listopadu 2013 v 20:31 | Reagovat

zajímavý... časem si to přečtu... hodně jsem o tom slyšela a teď jsi mě ještě více navnadila=) a spoilery ty nevadí =) někdy je to způsob jak někoho pořádně napnout a on si tu knihu přečte i kdyby nechtěl =)

4 Kačíí Kačíí | Web | 17. listopadu 2013 v 11:28 | Reagovat

ČETLA JSEM A je úžasná :-)  :-)

5 Violett Violett | Web | 17. listopadu 2013 v 13:31 | Reagovat

Četla jsem kousek prvního dílu a pak knižku odložila a už nečetla. Ale určitě si jí přečtu celou a i další díly. Ale po tom, co jsem si přečetla o třetím dílů, tak se hned pustím do čtení, až na knižky narazím :D

6 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 17. listopadu 2013 v 14:36 | Reagovat

Knihu znám jen z recenzí apod. Chci si přečíst všechny díly, ale nějak jsem se k tomu ještě nedostala.. :-)

7 Eliza Eliza | Web | 17. listopadu 2013 v 15:05 | Reagovat

Na tuhle sérii už jsem narazila a přiznám se, že jsem to měla jen za další upířinu. Dneska už to člověk nerozliší, bohužel, co je a co není kvalitní fantasy. Nebo minimálně podle prvního pohledu ne.
Myslím, že jsi mě navnadila si knihu přečíst, skutečně to s ní zkusit a pokud to nevyjde, no, můžeme si alespoň dovolit napsat odpornou recenzi a bude nám líp xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama