Kapitola 5.

5. května 2013 v 10:30 | M. |  Temnota Pekel
Sice krátká ale příště bude 2x tak větší!! :D

Ráno mě vzbudil úporný hlad co se mnou cloumal. Zlostně jsem se praštila do břicha.
Žaludek se zklidnil a já se chystala opět do říše spánku. Za deset sekund mi začalo zase škrundat v žaludku. "Jane, Franklin jdeme na snídani", oznámila jsem jim, ale pak jsem si uvědomila, že už to žádná Jane není. Je mrtvá. "Co je", zabručela ze spánku Franklin. Svezla jsem se na polštář a složila jsem hlavu do dlaní. Snažila jsem se být silná a nerozplakat se. Já totiž nikdy nebrečím, ale Jane pro mě byla.. jako sestra, kterou jsem nikdy neměla.
"Zlato to bude dobrý", řekla mi Franklin upřímně a já jí věřila. Objala mně a v tu chvíli mi zakručelo v břiše. Zasmála se a oznámila mi: "A teď je čas na snídani".
A řekla to ve stylu Anglická královna. Rozhihňala jsem se. Oblékly jsme se do čistého oblečení a sešly dolů.Franklin si objednala vejce se slaninou a já lívance. Už, už jsem se v duchu olizovala. Přinesli nám dvojité dávky a my se cpaly co se hrdlo ráčí. Pak jsme se vrátily do pokoje. Franklin vytáhla mapu a zavolala na mně. Přišla jsem k ní celá nedočkavá co objevila. "Podívej, ukázalo to, že už ten druhý látj máme", řekla Franklin a měla pravdu, teď nám to ukazovalo na úplně jiný místo. Paříž. "Nevíš náhodou o tom něco", otázala se mně. Pokrčila jsem rameny. Vzala jsem batoh a začala se ním prohrabovat. Vytáhla jsem i tu ovci.Teď bylo vše rozprostřené na posteli. "Podívej", zašeptala Franklin, že jsem jí sotva rozuměla. Ta ovce začala zářit a naším dotekem se proměnila na dvě spirálovitá žezla smetanové barvy. Z kapsy nám vylétly krystaly a spojily se s těmi žezly. "To je krása", vydechla Franklin a vzala si své žezlo. Já si vzala to své. Bylo měkoučké jako plyš a akorát mi sedlo do ruky. Strčila jsem ho do kapsy a zjistila jsem, že se přizpůsobilo tvaru kapsy, takže nevyčuhovalo. Sbalily jsme si věci a sešly dolů s tím se odhlásit. A u recepčního čekalo překvápko. "A teď mi ty žezla hoďte", přikázal nám Lucifer. Vykulily jsme oči a hlavami, nám proběhla myšlenka. Jak se sem krucinál dostal, když jsme vedle kostela. Zopakoval nám příkaz a my se na sebe pohlédly. Bylo nám oběma jasné, že jen přes naše mrtvoly. Franklin začala vytvářet portál a já kolem nám udělala štít. Bylo jich, ale příliš mnoho. Franklin dokreslila poslední runu a otevřela ho. V tu chvíli mi povolilo soustředění a štít se rozpadl. Skočila jsem do portálu a doufala, že Franklin taky.Spadla jsem na francouzskou ulici u Loiry a za mně spadla Franklin. Otočila jsem se a uviděla ležet Franklin v kaluži krve. V zádech měla zabodnuté vidle. Běžela jsem k nejbližšímu telefonu a volala sanitku. Za pár minut se objevila a odvezla nás s Franklin do nemocnice. Držela mě za ruku a pak pod sebe zašátrala. Podala mi své žezlo a řekla mi: "Jestli se mi něco stane, starej se o něj, Lucifer ho nesmí dostat.Vysadili nás u nemocnice za několik minut a Franklin ihned odvezli na sál. Já jsem tam klesla na židli a ponořila se do vlastních myšlenek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Livv Livv | Web | 5. května 2013 v 12:14 | Reagovat

Páni, jestli Franklin umře...
Ale přijde mi trošku zvláštní, že když umí Liv udělat štít, proč neumí třeba jen lehce hojit zranění?

2 Scriptie*13* Scriptie*13* | 5. května 2013 v 12:19 | Reagovat

Dobře ty! Začíná se to nějak hroutit. Hm... tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne. :D

3 Ewiline Ewiline | Web | 7. května 2013 v 20:19 | Reagovat

Hm :'( doopravdy se to začíná mírně hroutit... to ale neznamená že sem nedáš další!! :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama